Choroby oczu Oczy Okulista Wzrok

Bakteryjne i wirusowe zapalenie spojówek

Masz problem z oczami? Lepiejn nie czekaj, tylko udaj się do okulisty. Może okazać się, że pieczenie czy swędzenie oczu to nie tylko jednodniowa dolegliwość, spowodowana zamęczeniem wzroku, ale coś poważniejszego, np. bakteryjne i wirusowe zapalenie spojówek.

Jest to bardzo zakaźna choroba, dlatego musisz często myć ręce. Używaj osobnych ręczników, aby nie zarazić innych domowników. Co powinieneś robić? Przede wszystkim, nie przemywaj oczu rumiankiem. Jest to często zalecane przy różnych innych dolegliwościach z oczami, jednak nie w tym przypadku. Rumianek może uczulać.

Powinieneś nosić okulary przeciwsłoneczne, dopóki zapalenie minie. Po co okulary? Aby chronić oczy przed kurzem, wiatrem i słońcem.

Jak leczyć zapalenie? Na pewno lekarz wskaże właściwy sposób. W przypadku alergicznego zapalenia spojówek stosuje się środki przeciwhistaminowe i płucze worek spojówkowy solą fizjologiczną, właśnie po to, aby usunąć alergeny z oka. Natomiast jeśli masz infekcję bakteryjną lekarz zaleci Ci odpowiedni antybiotyk.

hastagi na stronie:

#wirusowe zapalenie spojówek #wirusowe zapalenie oka #zapalenie spojówek zdjęcia #bakteryjne zapalenie spojówek #wirusowe zapalenie oczu #zapalenie wirusowe oka #zapalenie bakteryjne oka #zapalenie spojówek co robić #wirusowe choroby oczu #infekcja bakteryjna oka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy