Muszę nosić okulary

Czasami trudny jest ten moment, kiedy dowiadujemy się, że musimy kupić sobie okulary. Nasz wzrok nie jest już tak dobry, jak kiedyś, wiec potrzebujemy szkieł. Jednak okulary nie tylko noszą ludzie starsi. Bardzo duża część populacji ma problemy ze wzrokiem – zarówno dzieci, jak i ludzi młodych i starszych.

Na początku trudniej się przyzwyczaić do czegoś, co się ma na nosie. Poza tym, pole widzenia jest już ograniczone, nie czujemy się tak swobodni jak kiedyś.
Sama zaczęłam nosić okulary w dzieciństwie. Później, przez dłuższy czas ich nie nosiła, ponieważ miałam bardzo małą wadę, i dobrze widziałam. Później, w od koniec szkoły podstawowej i w liceum nosiłam okulary, a pod koniec liceum zaczęłam nosić szkła kontaktowe. Nosiłam je przez 7 lat.

Z soczewkami nie miałam żadnego problemu. Jednak problem, zaczął się dopiero wtedy, kiedy próbowałam przestawić się ze szkieł znów na okulary. To była dla mnie makabra. Okulary wydawały mi się zbyt mocne, wydawało mi się, że zaraz wejdę pod jakiś samochód. Czułam, że coś jest nie tak. Poza tym, drażniły mnie okulary, ponieważ przez ten długi czas zdążyłam się przyzwyczaić do swobody, jaka wiąże się z brakiem okularów na nosie.

Myślę, że tak może się czuć ktoś, kto zaczyna nosić okulary po raz pierwszy, chociaż nie przypominam, czy ja się tak czułam zakładając okulary po raz pierwszy. Pocieszające jest to, ze można się przyzwyczaić. Okulary musza być idealnie dopasowane, nie tylko pod względem szkieł, ale powinny tez odpowiednio leżeć, zarówno na nosie, jak i za uszami.

Jeżeli ktoś chce nosić soczewki, to niezły pomysł. Tylko z nimi może być problem, kiedy nie będziemy odpowiednio dbać o nie i o oczy. Zawsze należy używać ich zgodnie z przeznaczeniem. Jeżeli są to soczewki tygodniowe, to nie można ich dłużej stosować.

hastagi na stronie:

#za mocne okulary objawy #za mocne okulary

Authors

Related posts

Top