Choroby oczu Okulista Piel Wzrok

Kiedy bolą oczy

Co robić,kiedy bolą oczy? Najlepiej wtedy udać się do okulisty. On stwierdzi, jaka jest przyczyna bólu. Być może cierpimy na jakąś chorobę oczu czy mamy

Co robić,kiedy bolą oczy? Najlepiej wtedy udać się do okulisty. On stwierdzi, jaka jest przyczyna bólu. Być może cierpimy na jakąś chorobę oczu czy mamy zapalenie spojówek. Czasami jednak to nie choroba może być przyczyną bólu oczu, ale zwykłe ich zmęczenie.

Czasami zbyt długo pracujemy przy komputerze, innym razem czytamy książkę czy gazetę, gdzie są bardzo małe literki. Nasz wzrok podejmuje nie lada wysiłek, aby dojrzeć to, co trzeba. Czasami wystarczy odrobina przerwy. W przypadku bardzo małych liter można posłużyć się nawet lupą. To bardzo może ułatwić życie.

Kiedy bolą oczy trzeba przynajmniej przez chwilę odpocząć. Odprężmy się i zamknijmy na chwilę oczy. Możemy też nimi trochę pomrugać czy wykonać jakieś inne ćwiczenia. Możesz też zrobić kompres na oczy. Namocz w tym celu czyste waciki w rumianku (jeśli nie jesteś uczulony ba rumianek), zamknij oczy i połóż na powiekach wilgotne waciki. Poleż tak przez chwilę a potem wyrzuć je do kosza, aby kolejnym razem zastosować nowe.

hastagi na stronie:

#BOLĄCE OCZY #bolą oczy #oczy bolą #Kiedy bolą oczy #gdy bolą oczy #bolące oczy od komputera #bolące oczy po spawaniu #oczy bolą od komputera #bolące oko

A to już wiesz?  Czym jest naczyniówka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy