Wzrok w nocy

Jeżeli pracujesz do późna, musisz liczyć się z tym, ze Twój wzrok pokonuje o wiele większe trudności niż podczas racy w ciągu dnia, kiedy masz światło dzienne.

Jeśli pracujesz przy komputerze, pamiętaj, aby nie siedzieć w ciemności z samym jarzącym się monitorem. Potrzebujesz wtedy jeszcze jakiegoś dodatkowego światła. Jeśli nie takiego, które będzie świeciło się w pomieszczeniu, w którym pracujesz, to przynajmniej powinna być to lampka, która oświetli Ci klawiaturę.

078029b.jpg

Kiedy piszesz, powinieneś klawiaturę widzieć bardzo dobrze, aby nie nadwyrężać wzroku dodatkowym wpatrywaniem się w nią.

Kiedy Twoja nocna praca to siedzenie nad papierami, nie możesz również liczyć na słabe światło. Twoje oczy nie powinny się przemęczać aż do tego stopnia, abyś ledwo widział to, co czytasz. Światło powinno być na tyle mocne, abyś nie maił problemów z czytaniem, ale nie może być też zbyt jaskrawe ani rażące, aby oczy nie męczyły się jeszcze bardziej.

Jeśli nie używasz światła górnego, ale lampki, pamiętaj, aby ją dobrze skierować. Nie może ona razić Cię w oczy, ale ma być skierowana na to, co czytasz lub piszesz. Lampkę kierujemy wiec na pracę, a nie na oczy i inne części pokoju. Jeśli żarówka jest zbyt słaba, wymień ją lepiej na mocniejszą.

Podczas pracy w nocy rób sobie przerwy w pracy. Są one potrzebne nawet w ciągu dnia, a w nocy, kiedy brakuje światła słonecznego, tym bardziej powinieneś robić sobie przerwy. Możesz za każdym razem oderwać się od pracy, wstać, wyprostować się lub na chwilkę położyć na plecach na twardym podłożu, aby przy okazji odpoczął Ci kręgosłup, nie tylko oczy.

Możesz wykonać kilka ćwiczeń, które będą pomocne dla Twoich zmęczonych oczu. Zamknij oczy i po chwili otwórz je. Skieruj wzrok ku górze, a potem ku dołowi. Pamiętaj, aby w czasie pracy przy komputerze czy nawet w czasie czytania książek i sprawdzania prac nie wpatrywać się ciągle w jeden punkt, ale od czasu do czasu zamrugać oczami.
mks

hastagi na stronie:

#słaby wzrok w nocy #okulary na noc #sprawdzanie wzroku online

Authors

Related posts

Top