Program Poprawy Wzroku (PPW)

Czym jest Program Poprawy Wzroku? Opiera się on na znanych od dziesiątek lat ćwiczeń, które pomogły już milionom osób. Ćwiczenia te są nieustannie ulepszane i poszerzane. Czy można samemu poprawić swój wzrok?

Wielu uważa, że 95% krótkowidzów mogłoby uniknąć wady, gdyby nie styl życia i brak dbania o oczy.

Znane są badania, które wykazały, iż w ciągu zaledwie jednego pokolenia Eskimosów (czyli w przeciągu 20-30 lat) zwiększył się udział krótkowidzów z 2% do 45%. Przyczyna? W tym okresie zastąpiono naukę ustną na czytanie i pisanie. Podobne problemy wystąpiły na całym świecie, np.: 85% uczniów na Tajwanie i 98% absolwentów medycyny w Signapurze, 33% Brytyjczyków, i 25% amerykanów. W Polsce ocenia się udział krótkowidzów na 20-25%, w innych krajach podobnie. Wniosek może być jeden: -Ta “epidemia krótkowidzów” to nie wina genów a zmiany stylu życia. Oczywiście w genach mamy przypisane predyspozycje do różnych chorób. Osób predysponowanych do krótkowzroczności jest o wiele więcej, niż krótkowidzów (tak jak więcej jest osób bardziej podatnych na raka, mimo że choruje tylko ułamek z nich). Jednak ta predyspozycja wcale nie oznacza, że jesteśmy skazani na krótkowzroczność.
więcej można zobaczyć na wzrok

hastagi na stronie:

#program poprawy wzroku #ćwiczenia oczu dla krótkowidzów #Program Poprawy Wzroku pdf #ćwiczenia PPW #program poprawy wzroku opinie #jak poprawić wzrok krótkowidza

0 0 vote
Article Rating
Authors
Tags , , , , , ,

Related posts

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
uwaga
uwaga
14 lat temu

Je

Top