Co zrobić, jeśli czujesz, że Twoje oczy są zmęczone?

Po wieczornej toalecie, kiedy zmyłaś już makijaż, na każdą powiekę połóż plaster surowego ogórka, bądź wacik nasączony w ciepłej esencji ze zwykłej herbaty lub ziół (np. rumianek, świetlik).

Po upływie 15 minut usuń ogórek, a w przypadku kompresu z herbaty wymień wacik na nowy po upływie 5 minut. Świetnym odpoczynkiem dla zmęczonych oczu jest ich gimnastyka.

Otwórz szeroko oczy i przez kilka sekund patrz w prawą stronę nie ruszając głową, tak jakbyś chciała zobaczyć, co znajduje się po twojej prawej stronie.

Następnie, bardzo powoli przesuń gałki w lewą stronę.

Ważne abyś przesuwała je patrząc w górę, również tak jakbyś chciała, choć troszkę więcej zobaczyć niż to jest możliwe.

Patrząc już w lewo zatrzymaj się również w tej pozycji na kilka sekund. Znudziwszy się tym, co znajduje się po lewej stronie, zainteresuj się tym, co znajduje się na ziemi. Przesuwaj gałki po woli, aż wrócisz do prawej strony.

Takie ćwiczenia zaleca się szczególnie osobom z wadami wzroku.

Pamiętaj by dbać o kondycje swoich oczu regularnie.

Werka

ps. nie zapomnij żeby zapytać swojego lekarze jeśli będzie się to powtarzało

hastagi na stronie:

#kompres na zmęczone oczy

0 0 vote
Article Rating
Authors

Related posts

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
renatka
renatka
11 lat temu

nie mozna zapominac tez o diecie dla oczu, borowki, aronia (antyoksydanty) marchewka ze wzgledu na beta karoten, maselko, bo zawiera najbardziej przyswajalne witaminy dla oczu itd. kanapeczki np. z kerrygoldem plus salata, mnostwo warzyw a na deser kubek borowek z jogurtem 🙂

Top