Wiadomości branżowe

Pozwalasz dziecku na zabawy w fontannie? To niebezpieczne

Pozwalasz dziecku na zabawy w fontannie? To niebezpieczne
Nie ma kąpieliska z idealnie czystą wodą – zaznaczają lekarze. Trzeba zatem zwracać uwagę na to, gdzie się kąpiemy oraz pamiętać o zasadach higieny.Woda w fontannach nie jest badana przez Sanepid - kąpiel w niej podejmujemy na własne ryzyko. „[...] To siedlisko ponad 30 chorobotwórczych drobnoustrojów. Poprzez kąpiel można zarazić się m.in. bakteriami fekalnymi. Może dojść do zakażenia układu pokarmowego i dróg moczowych”- mówi serwisowi infoWire.pl dr Joanna Pietroń, internista z Centrum Medycznego Damiana.Szereg zagrożeń niesie ze sobą kąpiel również w fontannach dyszowych. Jest to zamknięty obieg wody, której się nie wymienia i nie dezynfekuje. Do fontann wchodzą zwierzęta, myją się w nich bezdomni. Rodzice nie powinni zezwalać dzieciom na pluskanie się w takich miejscach. W upalne dni najlepiej iść na pływalnię. Jednak i tu trzeba przestrzegać zasad higieny. „[...] Czysty kostium to podstawa. Przed każdym wejściem do basenu należy się dokładnie umyć - również po wyjściu z toalety. Pozbywamy się w ten sposób 2/3 bakterii z naszego ciała”- dodaje dr Pietroń.

Teaser

Nie ma kąpieliska z idealnie czystą wodą ? zaznaczają lekarze. Trzeba zatem zwracać uwagę na to, gdzie się kąpiemy oraz pamiętać o zasadach higieny.

Woda w fontannach nie jest badana przez Sanepid – kąpiel w niej podejmujemy na własne ryzyko. ?[…] To siedlisko ponad 30 chorobotwórczych drobnoustrojów. Poprzez kąpiel można zarazić się m.in. bakteriami fekalnymi. Może dojść do zakażenia układu pokarmowego i dróg moczowych?- mówi serwisowi infoWire.pl dr Joanna Pietroń, internista z Centrum Medycznego Damiana.

Szereg zagrożeń niesie ze sobą kąpiel również w fontannach dyszowych. Jest to zamknięty obieg wody, której się nie wymienia i nie dezynfekuje. Do fontann wchodzą zwierzęta, myją się w nich bezdomni. Rodzice nie powinni zezwalać dzieciom na pluskanie się w takich miejscach. 

W upalne dni najlepiej iść na pływalnię. Jednak i tu trzeba przestrzegać zasad higieny. ?[…] Czysty kostium to podstawa. Przed każdym wejściem do basenu należy się dokładnie umyć – również po wyjściu z toalety. Pozbywamy się w ten sposób 2/3 bakterii z naszego ciała?- dodaje dr Pietroń. Pamiętajmy o klapkach, które chronią stopy przed grzybicą. Nie omijajmy rowków dezynfekujących.

Nie istnieją kąpieliska z idealnie czystą wodą. Jednak to, czy unikniemy przykrych problemów, zależy od podejętych przez nas działań profilaktycznych.


dostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył
A to już wiesz?  Olej z kryla kontra tran z ryb czlyi wybierz Omega-3 dla serca, wzroku i pamięci

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy