Wiadomości branżowe

Nordic walking wokół Malty

Chodzenie z kijkami na dobre zadomowiło się w Poznaniu. Już 25 września nad Jeziorem Maltańskim odbędą się zawody Eco Walker Nordic Walking 2011, których partnerem głównym są kliniki okulistyczne Lexummedica. Ambasadorem

Chodzenie z kijkami na dobre zadomowiło się w Poznaniu. Już 25 września nad Jeziorem Maltańskim odbędą się zawody Eco Walker Nordic Walking 2011, których partnerem głównym są kliniki okulistyczne Lexummedica. Ambasadorem tegorocznej imprezy jest  jeden z najbardziej utytułowanych polskich chodziarzy – Roman Magdziarczyk.

Organizatorzy marszu chcą zachęcić Polaków do dbania o własne zdrowie, czyli do regularnych wizyt u lekarza oraz prowadzenia aktywnego stylu życia. Łatwość i bezpieczeństwo marszu nordic walking sprawiają, że w zawodach mogą wziąć udział osoby o różnej kondycji fizycznej w każdym wieku, a także będące w trakcie rehabilitacji powypadkowej.

Uczestnicy marszu wystartują w niedzielę, 25 września, o godzinie 10:00 00 z Hangarów Kajakowych Toru Regatowego Malta. Trasa (podobnie jak w roku ubiegłym) będzie obejmowała dwa dystanse: 5,3 km – jedna pętla dookoła Jeziora Maltańskiego oraz 10,6 km – dwie pętle dookoła Jeziora Maltańskiego.

Warto będzie walczyć o jak najlepszy wynik, gdyż na zwycięzców zawodów czekają atrakcyjne nagrody, m.in. 5-dniowa wycieczka do Brukseli i profesjonalna sesja zdjęciowa. Aby wziąć udział w imprezie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.posir.poznan.pl.

Nordic walking to sposób na przyjemne i zdrowe spędzenie czasu w gronie najbliższych. Warto zrezygnować z komputera czy telewizora, wziąć kijki w dłoń i podarować swojemu organizmowi dawkę świeżej energii – mówi Beata Pawłowska z kliniki okulistycznej Lexummedica, partnera głównego Eco Walker Nordic Walking 2011.

Nordic walking to sport przyjemny, bezpieczny i nieobciążający stawów. Nie wymaga stosowania skomplikowanego sprzętu czy specjalnych warunków terenowych. Jest odpowiedni zarówno dla osób młodych, jak i tych w podeszłym wieku, dla osób dbających o sylwetkę, chcących poprawić swoją kondycję czy po prostu urozmaicić trening.

Osoby, które odwiedzą Jezioro Maltańskie w trakcie zawodów będą mogły również skorzystać z bezpłatnych badań dna oka, które przeprowadzać będą specjaliści z Kliniki Okulistycznej Lexummedica. Badanie to pozwala na wykrycie pierwszych objawów zwyrodnienia plamki oka, jaskry, cukrzycy oraz zaćmy i adresowane jest do osób powyżej 50 roku życia.

A to już wiesz?  Ortosoczewki na noc korygujące wzrok w ciągu dnia

Organizator imprezy: POSiR

Partner Główny: Kliniki okulistyczne Lexummedica

Patronat honorowy: Miasto Poznań     

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy