Ustronianka z jodem -Superproduktem roku!

Pierwsza w Polsce woda mineralna wzbogacona jodem została wybrana przez czytelniczki magazynu “Mam dziecko” Superproduktem. Klika tysięcy głosów oddanych w konkursie wydawnictwa Bauer zdecydowało, że Ustronianka z Jodem, jako jedyna z 290 nowości, otrzymała to wyróżnienie. Wynik konkursu pokazuje, że Polki coraz chętniej sięgają po prozdrowotną żywność.

– Ustronianka z Jodem swoją popularność zawdzięcza korzystnemu działaniu jodu ? mówi profesor Zbigniew Szybiński, kierownik ośrodka współpracującego z Światową Organizacją Zdrowia (WHO) w zakresie żywności. Tymczasem pierwiastek, którym wzbogacono Ustroniankę to prawdziwa skarbnica dla naszego zdrowia. -Jod usprawnia pracę mózgu, pomaga schudnąć oraz warunkuje prawidłowe działanie tarczycy ? podkreśla ekspert. -Jest szczególnie ważny dla kobiet w ciąży, ponieważ wywiera wpływ na poziom inteligencji dziecka ? dodaje Profesor Szybiński. Warto przypomnieć, że niedobór jodu dotyczy aż 90 procent powierzchni Polski!

W Polsce, wzorem Zachodu, coraz większą popularnością cieszy się żywność prozdrowotna. Tylko w 2010 roku Polacy wypili 101,5 miliona litrów napojów funkcjonalnych, czyli takich zawierają dodatkowe składniki, korzystnie wpływające na nasze zdrowie. Szacuje się, że w tym roku jeszcze chętniej będziemy sięgać po tego typu produkty [1].
Nagroda Superprodukt 2010 Mam Dziecko to już trzecie wyróżnienie, jakie na przestrzeni ostatnich miesięcy zdobyła ?Ustronianka z Jodem?. W listopadzie 2010 r., w Szkocji, w czasie międzynarodowego konkursu ?Water Innovation Awards? ?Ustronianka z Jodem? otrzymała najwyższe wyróżnienie (Highly Commended) i pokonała tym samym kilkaset nowości z całego świata! Z kolei 18 grudnia 2010 dla wody z jodem przyznano wyróżnienie w kategorii największa innowacja: ?Dobry Produkt ? wybór ekspertów?.

Dodatkowych informacji udziela:
Katarzyna Buczek
Public Relations Manager w firmie Ustronianka
Źródło: Image Line Communications

[1] (źródło: Euromonitor International, podaję za: ?Rzeczpospolita? wydanie 8666, strona B-001, autor: B.Drewnowska)

http://www.pressoffice.pl/zdrowie,t1156569107?more=1141390819

Authors

Related posts

Top