Nowości

Soczewki wewnątrzgałkowe przełomem w leczeniu zaćmy

Przełom w leczeniu zaćmy

Soczewki wewnątrzgałkowe nowego typu wszczepiono pod koniec września trzem pacjentkom podczas operacji zaćmy i starczowzroczności w jednej z klinik okulistycznych grupy Lexum. Nowa technologia ma znacznie poprawić komfort życia chorych w porównaniu do efektów, na jakie mogli liczyć przy zastosowaniu starszych metod leczenia.

Przywrócenie chorym na zaćmę zdolności widzenia porównywalnej z widzeniem młodego człowieka stało się możliwe dzięki zastosowaniu nowej torycznej multifokalnej soczewki wewnątrzgałkowej. Wszczepienie soczewki Acrysof IQ? ReSTOR? Multifocal Toric, która jest kombinacją dwóch technologii, umożliwia pacjentom swobodne czytanie i korzystanie z komputera bez okularów oraz ostre widzenie na każdą odległość.

Zastosowanie nowego typu soczewki będzie wyzwaniem dla chirurgów, ale także dużą ulgą dla pacjentów, w szczególności tych, którzy cierpią na zaćmę połączoną z astygmatyzmem. Umożliwi im to wyleczenie obu wad za pomocą jednego zabiegu – komentuje dr Jan Grzeszkowiak z kliniki Lexummedica w Poznaniu, która jest częścią międzynarodowej grupy Lexum.

Pierwsze (w klinikach grupy Lexum) zabiegi z użyciem nowego typu soczewki przeprowadził w Pradze uznany na świecie okulista i założyciel grupy – prof. Martin Filipec. Zastosowana podczas operacji nowoczesna soczewka wewnątrzgałkowa może być z powodzeniem wykorzystywana także u osób, które obarczone są wadą krótkowzroczności, dalekowzroczności lub starczowzroczności i są zmuszone do zmieniania okularów podczas patrzenia na różne odległości.

Grupa Lexum jest wiodącą siecią prywatnych klinik okulistycznych w Czechach. Tworzą ją ośrodki w Pradze, Ostrawie, Brnie i Czeskich Budziejowicach. W 2009 roku wykonano w nich ponad 12 500 zabiegów usunięcia zaćmy i ponad 5 700 zabiegów chirurgii refrakcyjnej. Od stycznia 2010r. częścią grupy Lexum są kliniki okulistyczne Lexummedica z Poznania, Krakowa oraz Szczecina.

Profesor Martin Filipec jest założycielem Europejskiej Kliniki Okulistycznej Lexum i jednym z prekursorów chirurgii refrakcyjnej w Republice Czeskiej. Jako specjalista o światowej renomie specjalizuje się w chirurgii refrakcyjnej oka, operacjach laserowych, operacjach wszczepiania sztucznych soczewek wewnątrzgałkowych, leczeniu stożka rogówki, operacjach przeszczepu rogówki i wszczepiania sztucznej rogówki.

hastagi na stronie:

#soczewki wewnątrzgałkowe cena

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #acrysof iq   #astygmatyzm   #cej   #ciem   #cierpi   #czyli   #czytanie   #dego   #dej   #gni   #innymi