Wiadomości branżowe

Unikając tych błędów podczas odchudzania osiągniesz sukces

Chcąc bardzo szybko schudnąć, nie jemy kolacji lub zamieniamy produkty na te beztłuszczowe. To jednak nie sprawi, że osiągniemy długotrwały sukces. Zobacz, jakich błędów unikać.Zwłaszcza w okresie letnim panuje moda na atrakcyjny wygląd. Chcemy nie tylko czuć się dobrze we własnej skórze, ale przede wszystkim podobać się innym. W walce ze zbędnymi

Teaser

Chcąc bardzo szybko schudnąć, nie jemy kolacji lub zamieniamy produkty na te beztłuszczowe. To jednak nie sprawi, że osiągniemy długotrwały sukces. Zobacz, jakich błędów unikać.

Zwłaszcza w okresie letnim panuje moda na atrakcyjny wygląd. Chcemy nie tylko czuć się dobrze we własnej skórze, ale przede wszystkim podobać się innym. W walce ze zbędnymi kilogramami może nam pomóc dieta. Niestety – przy jej stosowaniu popełniamy wiele błędów.

Pierwszy z nich dotyczy sięgania po diety restrykcyjne, czyli jemy bardzo mało – mówi serwisowi infoWire.pl Monika Stromkie­-Złomaniec, specjalistka ds. żywienia człowieka z poradni dietetycznej Dietosfera. ?[…] Nie jemy kolacji. To kolejny błąd, bo ostatni posiłek dnia jest równie ważny, jak pozostałe cztery? – dodaje. Błędem jest też sięganie po produkty typu light. Co prawda, są one pozbawione tłuszczu, ale zastępuje go cukier – dla smaku.

Podczas stosowania diet, nie należy myśleć w sposób – albo wszystko, albo nic. Wyrzekamy się np. jedzenia czekolady, a gdy zjemy jej kawałek, to pozwalamy sobie na spożycie całej tabliczki – wyjaśnia dr Joanna Lewczuk, psycholog Medicover. Podczas odchudzania można jeść słodkości, ale w granicach rozsądku.

Zbyt wygórowany, nierealistyczny i ogólny cel – to kolejny, bardzo często popełniany błąd przez osoby, które chcą schudnąć. ?[…] Będę jadł mniej i więcej się ruszał – nie ma w tym żadnych konkretów? – zaznacza dr Joanna Lewczuk. ?Odchudzanie, jest to stawianie sobie bardzo praktycznych, doprecyzowanych w każdym szczególe i przede wszystkim realnych do zrealizowania celów?.

Jeśli nastawiamy się na trwałą zmianę, a przecież o taką chodzi osobom odchudzającym się, to należy uzbroić się w cierpliwość. Skupić się na kontroli zachowania, a nie masy ciała. W osiągnięciu sukcesu może pomóc specjalista, który nie tylko dobierze odpowiednią dietę, ale okaże też wsparcie. Wszytko, po to, by osiągnąć sukces i uniknąć efektu jo­jo.

A to już wiesz?  Wspólnie dla efektywniejszego leczeniadostarczył infoWire.pl

Źródło infoWire.pl. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy