Nowości

Dobry monitor dla wzroku

Dobry monitor dla wzroku
NEC Display Solutions wchodzi na rynek panoramicznych monitorów z nowym modelem NEC MultiSync® 20 WGX². Najnowszy produkt firmy NEC oferuje dodatkową przestrzeń ekranu, większą o 2,6 cm od klasycznego 20 calowego wyświetlacza. Wprowadzając panoramicznym monitor, NEC Display Solutions wzbogaca szeroką gamę swoich produktów o nowoczesny i praktyczny model z formatem obrazu 16:10. Dzięki wysokiej jasności 470 cd/m² i 16,7-milionowej skali kolorów, NEC MultiSync® 20 WGX² idealnie spełnia wymagania wszystkich multimedialnych aplikacji. Ponadto oferuje o 35% więcej aktywnej powierzchni ekranu w formacie panoramicznym, niż monitor o przekątnej 19 cali, co pozwoli na bardziej realistyczny odbiór podczas oglądania zdjęć i filmów oraz grania na komputerze. Czterowejściowy hub USB 2.0 z dwoma portami umieszczonymi z tyłu i dwoma z przodu obudowy dopełnia doskonałą konfigurację sprzętową monitora. NEC MultiSync® 20 WGX² został stworzony w odpowiedzi na potrzeby domowych użytkowników komputerów oraz wymagających entuzjastów gier
<%image(20051105-komorki-macierzyste.jpeg|66|66|NEC Display Solutions wchodzi na rynek panoramicznych monitorów)%>

NEC Display Solutions wchodzi na rynek panoramicznych monitorów z nowym modelem NEC MultiSync® 20 WGX². Najnowszy produkt firmy NEC oferuje dodatkową przestrzeń ekranu, większą o 2,6 cm od klasycznego 20 calowego wyświetlacza. Wprowadzając panoramicznym monitor, NEC Display Solutions wzbogaca szeroką gamę swoich produktów o nowoczesny i praktyczny model z formatem obrazu 16:10. Dzięki wysokiej jasności 470 cd/m² i 16,7-milionowej skali kolorów, NEC MultiSync® 20 WGX² idealnie spełnia wymagania wszystkich multimedialnych aplikacji. Ponadto oferuje o 35% więcej aktywnej powierzchni ekranu w formacie panoramicznym, niż monitor o przekątnej 19 cali, co pozwoli na bardziej realistyczny odbiór podczas oglądania zdjęć i filmów oraz grania na komputerze. Czterowejściowy hub USB 2.0 z dwoma portami umieszczonymi z tyłu i dwoma z przodu obudowy dopełnia doskonałą konfigurację sprzętową monitora. NEC MultiSync® 20 WGX² został stworzony w odpowiedzi na potrzeby domowych użytkowników komputerów oraz wymagających entuzjastów gier komputerowych.

Nowość w ofercie firmy NEC łączy w sobie elegancję z niepospolitym wyglądem. Pokrycie ekranu specjalną, lśniącą powłoką (tzw. glossy) gwarantuje lepszy kontrast i odwzorowanie kolorów widoczne zwłaszcza w zastosowaniach multimedialnych, przy oglądaniu i edytowaniu obrazów, czy filmów.

Kontrast wynoszący 700:1, znakomite parametry jasności 470cd/m² oraz technologia OptiClear DVM gwarantują doskonałą jakość obrazu i bardzo dobre nasycenie kolorów dla wszystkich wyświetlanych na monitorze aplikacji. Dzięki technologii OptiClear DVM użytkownik może wybrać pomiędzy czterema opcjami wyświetlania: dostosowaną do plików tekstowych, gier, projekcji filmów wideo lub pokazu zdjęć. Funkcja ta zapewnia najlepszą możliwą jakość obrazu, z kontrastem dochodzącym nawet do 1600:1 (w trybie Adaptive Intensity).

Z ergonomicznego punktu widzenia, NEC MultiSync® 20 WGX² oferuje wiele korzyści począwszy od faktu, że panoramiczny ekran pozwala na zdecydowanie lepsze dostosowanie wyświetlanych informacji do obrazu widzianego przez ludzkie oko. Urządzenie oferuje wyjątkowo szeroki kąt widzenia obrazu, wynoszący 178 stopni w poziomie i w pionie. Dzięki temu aplikacje są dobrze widoczne praktycznie z każdego położenia, co powinni docenić miłośnicy filmów. Dzięki zachowaniu absolutnego minimum zmiany barw, kolory są widziane identycznie, niezależnie od kąta spojrzenia. Ponadto wprowadzona ostatnio w najnowszych modelach niebieska dioda LED, podświetlająca włącznik monitora, może być przyciemniona w zależności od indywidualnych preferencji.

A to już wiesz?  Kiedy bolą oczy

Autorska technologia NaViSet® oznacza, że monitory NEC Display Solutions są proste w obsłudze. Poza intuicyjnym menu ekranowym (On-Screen-Menu), użytkownik może łatwo dostosować parametry monitora za pomocą myszki i klawiatury. Ponadto korzystając z przycisku sterującego NaViKey™, działającego na zasadzie joysticka, można sprawnie i łatwo zarządzać ustawieniami urządzenia przez OSM.

Zintegrowany z obudową monitora poczwórny hub USB 2.0 (dwa wyjścia z boku i dwa z tyłu monitora) umożliwia szybkie i łatwe podłączenie do komputera urządzeń peryferyjnych, m.in. czytników kart pamięci, cyfrowych aparatów fotograficznych, skanerów, czy też odtwarzaczy MP3. Dodatkowym atutem jest specjalny system umożliwiający ukrycie kabli, dzięki czemu urządzenie zyskuje na estetyce.

NEC MultiSync® 20 WGX² został wyposażony w jedno analogowe gniazdo VGA i jedno cyfrowe DVI-D, dzięki czemu może elastycznie współpracować ze wszystkimi dostępnymi na rynku kartami graficznymi. Niskie zużycie energii zostało osiągnięte w wyniku zastosowania automatycznej funkcji wyłączania (Power Off) oraz opcji Vacation – Switch, które w razie potrzeby odłącza napięcie od urządzenia, dzięki temu zagwarantowane są niskie całkowite koszty posiadania. Monitor NEC MultiSync® 20 WGX² spełnia wszystkie wymagane normy i standardy bezpieczeństwa w tym ISO 13406-2, EC, TÜV GS, TÜV ERGONOMIE i TCO’03.

Dostępność i gwarancja
NEC MultiSync® 20 WGX² będzie dostępny w Polsce od połowy lutego 2006 r. Sugerowana cena to 2749 zł netto. Warto zwrócić uwagę, że pomimo tak zaawansowanej technologii i nowoczesnych rozwiązań, jest to najtańszy monitor 20 calowy w ofercie NEC. W zestawie z monitorem producent dołącza kabel zasilający, przewód USB, kable VGA i DVI-D oraz instrukcję obsługi i sterowniki na płycie CD. Monitor objęty jest 3 letnią gwarancja realizowaną w systemie door-to-door, obejmującą również tylne podświetlenie ekranu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy